Sign up for newsletter

ROWERY

Pasja łączy ludzi, a jeśli do tego jest to pasja rowerowa to też wzmacia charakter, uzależnia i daje wiele przyjemności. A teraz kilka ważnych plusów bycia roweromaniakiem.
1. Rower daje poczucie siły. Po przejechaniu trudnej trasy rozpiera nas duma, że się udało i nagle okazuje się, że nie ma rzeczy, która mogłby nas złamać. Amatorskie jeżdżenie rowerem to mnóstwo bólu, potu i łez, ale i taka pozytywna zawziętość - nie poddam się, spróbuję raz jeszcze, pojadę szybciej, dalej, lepiej.
2. Rower to terapeuta. "gdy Ci smutno, gdy Ci źle - wsiądź na rower, przejedź się". I tyle. Kłopoty zostają z tyłu, a duże problemy na dużej górze stają się całkiem małe.
3. Rower to wolność. Wiatr we włosach, lasy, pola, góry i pagórki. Tyle ciekawych miejsc do odkrycia, magicznych zakątków. I ten zachwyt: "jak tu pięknie". I do tego ta wszechobecna radość, radość z pasji, radość z jazdy rowerem.
Dlatego drodzy Goście nie traćcie czasu na szukanie spełnienia, bo ono może być na wyciągnięcie ręki. Zajrzyjcie do nas. Mamy wszystko to, czego potrzeba, by ruszyć w nieznane i zatracić się w przyjemnosci obcowania z naturą.
 
W naszej wypożyczalni znaduje się 20 rowerów górskich. Dbamy o ich stan techniczny dla Waszego bezpieczeństwa i wygody. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania pięknej okolicy Budzynia na dwóch kółkach.

SZLAKI ROWEROWE BUDZYNIA

Szlak R-6

Urząd Gminy w Budzyniu – Dziewoklucz – Sypniewo – Osiedle Piaski – Budzyń

Szlak liczy ok. 18 km i rozpoczyna się przy Urzędzie Gminy w Budzyniu. Przebiega z Budzynia szosą przez Dziewoklucz do Sypniewa i powraca do Budzynia leśną drogą przez Osiedle Piaski. Wyjeżdżając na tą trasę między Olszynkami a os. Piaski przy ścieżce rowerowej stoi tablica z mapą na której jest zaznaczony ten szlak. Trasa jest bardzo prosta. Połowa to droga asfaltowa, połowa leśna droga miejscami piaszczysta. Do opisu podanego na początku (opis z internetu) dodam tylko tyle, że w Sypniewie należy skręcić w lewo na wysokości ośrodka jeździeckiego. Jeżeli ktoś nadal nie wie gdzie skręcić, polecam pokonanie tej trasy w odwrotną stronę.

Szlak R-7

Urząd Gminy w Budzyniu – leśniczówka Drążki – Łucjanowo – Budzyń

Szlak liczy ok. 7 km, rozpoczyna się przy Urzędzie Gminy w Budzyniu i prowadzi z Budzynia szosą w kierunku Wągrowca, następnie w lesie skręca w prawo na drogę leśną do leśniczówki Drążki i dalej przez Łucjanowo drogą asfaltową powraca do Budzynia.

SZLAKI ROWEROWE POWIATU CHODZIESKIEGO

R-1 (Dolina Noteci): Schronisko Młodzieżowe Gontyniec – Kaczory Studzienne – Milczek – Nietuszkowo – Trojanka

Długość trasy: 20 km

R-1a (Gontyniec): Schronisko Młodzieżowe Gontyniec – Oleśnica –

Długość trasy: 17,5 km

R-2 (Słomki): Schronisko Młodzieżowe Gontyniec – Rataje – Słomki – Pietronki – szosa Margonin-Chodzież

Długość trasy: 24 km

R-2a (Darz Bór): Schronisko Młodzieżowe Gontyniec – Pietronki – szosa Margonin-Chodzież

Długość trasy: 14 km

R-3 (Mielimąka): Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie – leśniczówka Margonin – Marcinek – zbiornik „Mielimąka” Konstantynowo – Słomki – Pietronki – Studzień – Klotyldzin – szosa Sypniewo-Margonin – Margonin

Długość trasy: 23 km

R-4 (Młynary): Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie – Młynary – Margońska Wieś – Margonin

Długość trasy: 6 km

R-5 (Karolinka): Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie – Margońska Wieś – Karolinka – leśniczówka

Lipiny – Margońska Wieś – Margonin

Długość trasy: 12 km

R-8 (Jaktorowo): Szamociński Ośrodek Kultury w Szamocinie – Borowo – leśniczówka Jaktorówka – Jaktorowo – Swoboda – Lipa – Lipia Góra – Heliodorowo – Borówki – Szamoty – Szamocin

Długość trasy: 22 km

Oznakowanie: znaki zgodne ze standaryzacją PTTK; pod symbolem rowerka kwadrat z kodem danego szlaku.

CENNIK WYPOŻYCZENIA ROWERÓW:

1 godzina - 15 zł
6 godzin i więcej - 70 zł
Kask rowerowy - 3 zł
Return
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy

OK, close