Sign up for newsletter

NARTY WODNE

Wakeboarding to wspaniały sport, który podbija coraz więcej serc Polaków. Zamiłowanie z reguły zaczyna się niewinnie – gdzieś na urlopie, na prostym wyciągu, gdy tylko „chce się spróbować”. Jednak po pierwszych sukcesach sport ten wciąga bez reszty.
Wakeboarding to pływanie na desce po wodzie, gdy jest się ciągniętym przez linę przymocowaną do specjalnie do tego celu wybudowanego wyciągu lub za motorówką. Jak większość sportów, wakeboarding wymaga ogromnej koordynacji ruchowej, idealnego balansu ciała i dobrej kondycji. Aby pływać na wake’u potrzebna jest nie tylko specjalna deska, ale też pianka, która ogrzewa ciało i obowiązkowo – kask i kamizelka ochronna.
Dlaczego ludzie na całym świecie tak bardzo pokochali wakeboarding? To bardzo proste: to sport wodny, który można uprawiać nawet w mieście. W upalne dni nie ma nic lepszego niż emocje, których dostarcza wiatr we włosach i chłodna woda. Ponadto pływanie na wake’u jest po prostu przyjemne, bezpieczne, a do tego świetnie kształtuje ciało.
Zapraszamy do Margonina
Zaledwie 17 km od Hotelu Habenda, na Jeziorze Margonińskim, znajduje się wyciąg nart wodnych. Jest to wyciąg typu Rixen, czterosłupowy o długości 960 m i wysokości liny głównej - 10 metrów. Długość lin ciągnących - 17,80 m.
Przy wyciągu nart wodnych w Margoninie działa również szkółka wakeboardowa. Zajęcia są prowadzone każdego roku od maja do września - 2 razy w tygodniu.
 
Źródło: http://www.margoninsport.pl i https://ehschool.pl/
Return
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy

OK, close