Zapisz się do newsletter'a!

Atrakcje

Okolice Budzynia zachęcają pięknem przyrody do wszelkiego rodzaju aktywności. Zarówno miłośnicy wody, nart jak i dwóch kółek odnajdą tutaj coś dla siebie. Obsługa Hotelu Habenda zawsze chętnie doradzi Państwu, gdzie i w jaki sposób najlepiej spędzić wolny czas.

Narty wodne w Margoninie. Każdy, kto na myśl o zimie tęsknie wyczekuje kolejnego sezonu może zmienić zimowe deski na narty wodne. Okazją ku temu jest wyciąg o długości 960 metrów na jeziorze w Margoninie. Czas przejazdu to około 2 minuty a jednorazowo z wyciągu może korzystać nawet 10 osób! Obok atrakcji mieszczą się parking i zaplecze gastronomiczne. Można też wypożyczyć pianki i same narty.

Stok narciarski w Chodzieży. Jeśli zawitacie do Budzynia w zimie - koniecznie wybierzcie się do pobliskiej Chodzieży. Czeka tam na Was wyciąg narciarski BJ-300, wybudowany w 2003 roku przez firmę z Zakopanego. Długość stoku to aż 550 metrów. Wszystkie urządzenia na terenie obiektu spełniają wszelkie normy i zostały dopuszczone do użytku przez oddział Transportowego Dozoru Technicznego w Poznaniu. Przy stoku działa też wypożyczalnia nart.

http://www.chodzieski.com/

Windsurfing na jeziorze w Kamienicy. Wiatr w żagle, deska pod nogi i nieskrępowane poczucie wolności. Windsurfing na jeziorze w Kamienicy to jedna z głównych atrakcji okolic Budzynia. Woda o pierwszej klasie czystości, wspaniała fauna i flora oraz szerokie plaże decydują o tym, że warto w tym miejscu spędzić urlop.

Jezioro w Kamienicy to również mekka wędkarzy i rodzin z dziećmi. Czyste plaże i płytkie brzegi zapewniają wiele radości i bezpieczeństwa lubiącym kąpiele maluchom.

Trasy rowerowe. Wielkopolska rowerem stoi. A w zasadzie jedzie. W okolicach Hotelu Habenda nie brakuje wspaniałych tras rowerowych, które sprawią, że nasi Goście znajdą się jeszcze bliżej natury. Warto wybrać się np. 18-kilometrową trasą Budzyń-Dziewoklucz lub zorganizować 7-kilometrową wyprawę z Budzynia do Drążków. Po drodze czekają na nas lasy, łąki, pola i całe piękno tych terenów.

Młyn Ruda. To jedyne w swoim rodzaju i wyjątkowe miejsce, pozwalające zobaczyć z pełni sprawny młyn z wyposażeniem z początku XX wieku. Mnóstwo pasów, przekładni i wałów uświadamia zwiedzającym, że wszystko jest napędzane z jednego źródła energii. Stylowe, drewniane wnętrza pozostawiają niezapomniane wrażenia estetyczne. Podczas zwiedzania można poznać drogę, jaką przebywa zboże od złocistych ziaren aż po pakowaną w worki białą mąkę.

W Rudzie można także zakupić jedyny w swoim rodzaju, wypiekany na tradycyjnym zakwasie chleb oraz przeżyć niezapomniany spływ kajakowy rzeką Wełną.

Powrót
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij