Zapisz się do newsletter'a!

Narty wodne w Margoninie

Jedną z największych atrakcji Margonina jest wyciąg nart wodnych, istniejący na Jeziorze Margonińskim od 2010 roku. Od samego początku wzbudził on duże zainteresowanie zarówno okolicznych mieszkańców, jak również pasjonatów wakeboardingu i innych sportów wodnych z całej Polski, tym bardziej, że jest to jedyna tego typu atrakcja w Wielkopolsce i drugi największy wyciąg w naszym kraju. Pozostałe znajdują się nieco bardziej na wschodzie – w Ostródzie, Augustowie oraz na północy - w Szczecinku.

Narty wodne gwarantują doskonałą zabawę profesjonalistom, którzy z całą pewnością docenią sztywną konstrukcję oraz 10 – metrową wysokość liny, natomiast osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sportem, będą się czuły bezpiecznie, ponieważ Jezioro Margonińskie jest wyjątkowo spokojnie i praktycznie nie występują na nim fale, które mogłyby stanowić zagrożenie dla osób niedoświadczonych.

Sam tor ma ponad 1000 metrów długości, a przejazd zapewni niezapomniane wrażenia każdemu, kto postanowi odwiedzić Margonin i spróbować swoich sił w nartach wodnych.

Na obiekcie można podziwiać również wyczyny profesjonalnych wakeboardzistów, gdyż od 2010 roku regularnie odbywają się tutaj zawody Pucharu Polski. 9-10 sierpnia 2013 roku odbyły się natomiast IV Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie za wyciągiem.

Na miejscu oczywiście funkcjonuje wypożyczalnia nart wodnych, desek wakeboardowych oraz specjalnych pianek.

Zmęczeni wodnymi przygodami mogą się Państwo udać do jednego z punktów gastronomicznych, zlokalizowanych tuż nad jeziorem.

Powrót
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij