Sign up for newsletter

Narty wodne w Margoninie

Jedną z największych atrakcji Margonina jest wyciąg nart wodnych, istniejący na Jeziorze Margonińskim od 2010 roku. Od samego początku wzbudził on duże zainteresowanie zarówno okolicznych mieszkańców, jak również pasjonatów wakeboardingu i innych sportów wodnych z całej Polski, tym bardziej, że jest to jedyna tego typu atrakcja w Wielkopolsce i drugi największy wyciąg w naszym kraju. Pozostałe znajdują się nieco bardziej na wschodzie – w Ostródzie, Augustowie oraz na północy - w Szczecinku.

Narty wodne gwarantują doskonałą zabawę profesjonalistom, którzy z całą pewnością docenią sztywną konstrukcję oraz 10 – metrową wysokość liny, natomiast osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sportem, będą się czuły bezpiecznie, ponieważ Jezioro Margonińskie jest wyjątkowo spokojnie i praktycznie nie występują na nim fale, które mogłyby stanowić zagrożenie dla osób niedoświadczonych.

Sam tor ma ponad 1000 metrów długości, a przejazd zapewni niezapomniane wrażenia każdemu, kto postanowi odwiedzić Margonin i spróbować swoich sił w nartach wodnych.

Na obiekcie można podziwiać również wyczyny profesjonalnych wakeboardzistów, gdyż od 2010 roku regularnie odbywają się tutaj zawody Pucharu Polski. 9-10 sierpnia 2013 roku odbyły się natomiast IV Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie za wyciągiem.

Na miejscu oczywiście funkcjonuje wypożyczalnia nart wodnych, desek wakeboardowych oraz specjalnych pianek.

Zmęczeni wodnymi przygodami mogą się Państwo udać do jednego z punktów gastronomicznych, zlokalizowanych tuż nad jeziorem.

Return
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy

OK, close